Важливо! Захистіть свою інформацію!

Важливо! Захистіть свою інформацію! 04.04.2018 Шановні колеги та клієнти. Важливо!

Останнім часом до нас все частіше звертаються з проханням відновити інформаційні бази чи інші дані після виходу комп’ютера з ладу, найчастіші ситуації - «полетів» жорсткий диск, похазяйнував вірус. Але хочемо вас застерегти, що в більшості випадків це зробити майже неможливо. Якщо, наприклад, по комп’ютеру «пройшовся» вірус шифрувальник (Scarab, Bad Rabbit, Petya і т.д.) такі дані можливо відновити тільки в двох випадках. Перший - сумнівний і витратний, це заплатити кошти зловмисникам для отримання ключа дешифровки, вартість такої операції може коливатись від 2-ох до 7-ми тисяч умовних одиниць і вірогідність не бути «кинутим» наближається до нуля. Другий спосіб - це відновлення з архівної копії, яка зберігалась на зовнішні носії, або в хмарне сховище.

В інших випадках - це повна втрата даних, нерви, простій в роботі, витрата часу на відновлення інформації з паперових носіїв і найголовніше - це повна втрата контролю над роботою підприємства, відповідно недоотримання прибутків.

Що потрібно зробити? Для того щоб мінімізувати, або виключити зовсім такі ситуації необхідно зробити декілька простих речей.

Перше, це перед тим як відкрити будь яке вкладення в електронному листі, впевнитись, що це не вірусна розсилка чи спам. Це важче проконтролювати, якщо робота виконується на сервері декількома користувачами, але тоді заборона запуску налаштовується політиками безпеки та ролями користувачів самого сервера.

Друге, це використання ліцензійної антивірусної програми. Тут є великий вибір, в залежності від того, який рівень захисту ви хочете отримати і для яких операційних систем.

Виконувати одне із головних правил, це робити архівні копії критично важливих даних, а по можливості і всіх, на зовнішні носії. А ще краще використовувати хмарне сховище, архівування даних можна налаштувати в автоматичному режимі.

Також з різних міркувань, як юридичних так і міркувань безпеки, використовувати ліцензійне програмне забезпечення від операційної системи до графічних редакторів, які оновлюються з офіційних джерел. Не ліцензійні копії програмних продуктів можуть в собі зберігати «трояни» або, так званий, бекдор (backdoor від англ. back door, чорний хід), через який в систему можуть проникати віруси.

Виконання цих простих правил не потребує великих витрат в порівнянні з втратою даних. Віднесіться відповідально до захисту та збереження Вашої інформації та нервових клітин.

Якщо в вас є сумніви в тому, що в плані інформаційної безпеки у вас все добре - звертайтесь, ми з радістю проведемо аудит програмного забезпечення і надамо рекомендації щодо виправлення!

Все новини